Marek Mach

Reakcia na vyjadrenia Mariána Kotlebu v relácii O 5 minút 12

Viacerí ľudia sa ma po vystúpení Mariána Kotlebu v relácii O 5 minút 12 18. 3. 2018 v RTVS pýtali, aký je môj názor na to, že bol pozvaný a celkovo na to, čo rozprával. Nakoľko s tým, že Marián Kotleba sa tejto diskusie už zúčastnil nikto z nás nemôže nič spraviť, rozhodol som sa vyjadriť sa minimálne k tomu, čo hovoril a ako odpovedal na otázky, nakoľko veľkej časti (nielen) mladých ľudí sa môžu zdať jeho vyjadrenia k aktuálnej politickej situácii ako správne a čestné… Čítať ďalej..


Dať deviatakom 3 hodiny dejepisu týždenne nestačí

Ministerstvo prišlo s „reformou“ ktorá upravuje počet hodín dejepisu v 9 triede Základných škôl, teda presnejšie pridáva jednu hodinu týždenne navyše (z dvoch budú po novom tri). Peter Krajňák (Most-Híd) – štátny tajomník ministerstva školstva – povedal pre RTVS, že sa usúdilo, že práve v 9. ročníku, v ktorom sú študenti, ktorí vnímajú politické dianie potrebujú hlbšie poznať naše dejiny. To je síce zaujímavé zistenie, problém je však najmä podľa môjho názoru niekde inde… Čítať ďalej..


 

Ako mladým ľuďom vysvetliť, že extrémistické strany nie sú ideálne riešenie?

Tento blog píšem z pozície žiaka prvého ročníka gymnázia, netvrdím, že nižšie sa nachádza návod na vyriešenie celého problému ohľadom extrémizmu, no popíšem ho z pohľadu chalana, ktorý je dennodenne v kontakte s mladými ľudmi, ktorí v extrémizme vidia riešenie. Prečo volia fašistov? Napriek tomu, že je to mnohým jasné som sa rozhodol rozpísať aj toto… Čítať ďalej..