Podivné tendre v BBSK pod vedením M. Kotlebu

O čo ide?

26. 6. televízia Markíza priniesla informáciu o tendroch v BBSK za celkovú sumu 9,7 milióna €, ktoré by mali slúžiť na rekonštrukcie, predovšetkým opravy desiatok úsekov ciest. Na tom by však nič nebolo, no minimálne zaujímavé je, že z celkovo 15 tendrov, ktoré župa (BBSK) vypísala, 9 vyhrala firma Renomont.

Tender je niečo ako aukcia, ktorá má za cieľ vybrať najvýhodnejšiu (najlacnejšiu) ponuku zo všetkých

No.. A?

Podľa FinStat-u má firma Renomont 3-4 zamestnancov a jej tržby oproti minulému roku vzrástli o asi 2000%. Zo spomínaných 9 tendrov, ktoré Renomont vyhral, v 4 z nich súťažil sám so sebou a v ďalších 4 mal ako súpera košický Sokol trade s.r.o. Ten prehral pri 4 stotisícových zákazkách o 1€, čo znamená, že navrhol, že spraví tú istú vec o 1€ drahšie.

Ďalšia zaujímavá vec je, že firmy mali na posúdenie tendrov a navrhnutie svojej ponuky len 3 pracovné dni (od pondelka poobede do piatka ráno) a navyše boli údajne všetky tendre spustené aj zastavené naraz, čím bolo prakticky znemožnené firmám, aby sa zúčastnili všetkých elektronických tendrov.

Čo na to firmy a župa?

Konateľ firmy Renomont (Ľ. Činčala) sa najprv zjavne snažil televízii Markíza nahovoriť, že on nie je on (viď. video), neskôr prišiel pred kameru, sadol si do auta, povedal že nemá čas a ,,utiekol“.

Sokol trade povedal pre televíziu Markíza, že súťaže sa ,,zúčastnil viac-menej len formálne“ a že má dosť zákaziek, tak sa mu neoplatilo súťažiť znovu (..a navrhnúť o 2€ nižšiu sumu (pri státisícoch €), čím by tender vyhral (viď. video)).

BBSK (na čele s Mariánom Kotlebom) sa vyjadril, že je spokojný s tendrami, že nejaká obhliadka úsekov ciest ani nebola nutná a že sa to dalo stihnúť.

Ako sme naháňali Činčalu

Vďaka Kotlebovmu tendru zarobí státisíce. Keď sme ho oslovili, tváril sa, že on nie je on. Viac na http://bit.ly/2theaUs#cincala

Posted by Televízne noviny TV Markíza on 27. jún 2017


Zdroj Tit. obr., zdroj informácií

Články-KrajnáPravica